Bombka przestrzenan- krok po kroku

 

Podstawę styropianową dopasowaną do rozmiaru bombki przycinam sobie na odpowiednią wysokość. Spód smaruję klejem introligatorskim lub Magicznym i obsypuję kolorowym piaskiem, brokatem lub sztucznym drobnym lodem. Można ją również pomalować. Czekam aż dobrze wyschnie.

Szykuję sobie choinki: Tnę gałązkę sztucznego świerku na mniejsze kawałki, a potem nożyczkami przycinam na kształt choinek.

Choinki smaruję sztucznym śniegiem w paście i mokre posypuję białym brokatem. Najczęściej mam już naszykowanych sporo takich drzewek.

Domki też mam już posklejane. Wszystkie większe elementy, jak domek czy drzewka przyklejam klejem na gorąco.

Ścieżki zrobione są podobnie jak spód bombki.

I zaczyna się aranżowanie całości.

Pastę śniegową dokładam po kawałku, a drobniejsze elementy takie jak kamyki czy płotki wciskam w pastę. Nie trzeba ich dodatkowo kleić.

Teraz odkładam całość do wyschnięcia. Żeby zamknąć ją w kuli wszystko musi być idealnie suche.

Styropian wklejam klejem na gorąco, najpierw w wewnętrznej połówce akrylowej kuli. Klej wciskam tylko tam gdzie nie będzie go widać, czyli w miejscu gdzie po złożeniu przykleję tasiemkę. Zamykam kulę i gotowe.

10 Replies to “Bombka przestrzenan- krok po kroku”

  1. Wiadomość świetny kurs, bardzo zachęcający. ale najbardziej marzy mi się kurs na lampiony ozdobione reliefem lub malowanym haftem richelieu ,które oglądałam na pani blogu cudo!

  2. Wiadomość:Super pomysł. Dużo łatwiejsza niż na gipsie i pewnie skorzystam z pomysłu. Pozdrawiam uwielbiam bombki przestrzenne.

  3. Wiadomość:Śliczna bombka, super przekaz. mam już niezbędne materiały i zabieram się do pracy. Mam pytanie z czego zrobić rzekę, staw?
    Pozdrawiam

  4. cudeńko -muszę takowa popełnić 😉 kupiłam bombkę z pleksi 12 i do tego też 12 styropianową i jestem w kropce nie zamyka się