Warsztaty planerowe- nowy termin

Zacznę od spraw organizacyjnych:

Ustaliłam nowy termin warsztatów plenerowych, tj. 12-15 września. Chcemy wykorzystać jeszcze ciepłe dni i zorganizować powtórkę dla tych, którym wyjazd sierpniowy nie pasuje.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Sama jestem na etapie pakowania pracowni. Sporo tego wszystkiego trzeba ze sobą zabrać. Ale chyba jak wszyscy, którzy się wybierają na spotkanie- nie mogę się już doczekać!

A teraz o pracach, które powstały niedawno.  Po pierwsze witrynka. Może nie zainteresowałaby mnie gdyby nie fakt, że wszystkie szlifowane szybki były całe, była za darmo, a ja szukałam czegoś do przechowywania ceramiki. Oczywiście, jak zwykle, nie mam zdjęcia przed. Była bardzo ciemna i bez nóżek. Brakuje jej nadstawki, ale wcale mi to nie przeszkadza. Pomyślałam, że pobielę ją metodą suchego pędzla. Po wykonaniu pierwszych drzwiczek, pukałam się w głowę. Metoda fajna, ale do małych przedmiotów.  Efekt końcowy jest niezły, ale i tak uważam, że można było zrobić to o wiele szybciej innymi metodami.

A teraz coś, co chodziło mi po głowie już dawno. Zmobilizowałam się dzięki pracom, które zobaczyłam w Jagodowym Zagajniku. A że, w zasadzie wszystko miałam pod ręką, to powstał klosz. Użyłam deski do krojenia, nogi od szafy (przypadkiem miałam), tralek (też miałam przypadkiem) i siatki, którą oczywiście przypadkiem miałam w swoich zbiorach rzeczy, które kiedyś mogą się przydać, a której kiedyś używałam jako stelaża do ogromnej wazy do ogrodu. Zapału starczyło mi tylko na jeden klosz, choć w planie było kilka. Ale to i tak dużo.

I tak powstał całkiem nowy, darmowy (nie licząc odrobiny pracy) kącik. I oczywiście miejsce na kolejne łapacze kurzu.

3 Replies to “Warsztaty planerowe- nowy termin”

  1. Wiadomość:I co mam powiedzieć? zapomniałam języka w …, no szczękę zbieram z podłogi! jak zwykle super! Kochana co z bombkami i klejem? Pozdrawiam

  2. Wiadomość:Piękna witrynka i szafa.Bardzo podoba mi się klosz, może posiadasz do sprzedania jeszcze jeden.
    Pozdrawiam serdecznie i buziaki jaga